Aparat nakładkowy Invisalign Warszawa

Przedstawiamy nowoczesny system leczenia ortodontycznego częścią kórego są przeźroczyste nakładki Invisalign, składające się na aparat nakładkowy Invisalign. ​Najważniejsze zalety takiego leczenia wady zgryzu:

  • Niewidoczne dla otoczenia i nieodczuwalne dla Pacjenta
  • Skuteczne – świadczą o tym już miliony zadowolonych Pacjentów na całym świecie, a czas leczenia jest o 30-50 % krótszy niż w przypadku tradycyjnych aparatów.
  • Bezpieczne – dzięki cyfrowemu projektowi wiesz, jaki jest plan leczenia. Zmieniając co 7 dni na kolejną nakładkę, konsekwentnie dążysz do założonego celu, w bezpieczny dla tkanek przyzębia sposób, dzięki czemu leczenie nie jest bolesne.
  • Koszt leczenia Invisalign mieści się w przedziale 4500 – 16500 zł. Cena zależy od założonego procesu leczenia przewidującego jeden, czy dwa łuki, od konkretnego pacjenta oraz ilości przeźroczystych nakładek potrzebnych do realizacji leczenia wad zgryzu.
  • Aparat Invisalign jest dostępny już dla dzieci w wieku od 6 roku życia.
  • Kompleksowe leczenia z użyciem implantów oraz Invisalign wzajemnie wspierają się, nakładki bowiem pozwalają zamaskować braki w uzębieniu, nie stanowią przeszkody dla zabiegów chirurgicznych.

DSD czyli projektowanie uśmiechu

DSD czyli projektowanie uśmiechu – jedna fotografia podczas wstępnej wizyty, przy użyciu odpowiedniego profesjonalnego oprogramowania pozwala na wykonanie projektu – wizji Twojego nowego uśmiechu, który często jest wstępem do rozpoczęcia kompleksowego procesu leczenia.

Cyfrowa stomatologia

Cyfrowa stomatologia – najnowsze technologie: tomografia komputerowa, skaner wewnątrzustny, projektowanie uśmiechu, analiza modeli, cyfrowy wax up to narzędzia do sukcesu nowoczesnej stomatologii.

Estetyka

W związku z tym, że aparat nakładkowy Invisalign jest przeźroczysty, nie rzuca się w oczy, co ma miejsce w przypadku tych modeli ortodontycznych, które wyposażone są w metalowe druty i zamki. Praktyczne nakładki zrobione są z bezpiecznego poliuretanu, który jest wytrzymałym i termoplastycznym tworzywem. Dopasowują się do kształtu zębów, dzięki czemu są komfortowe w noszeniu. Wymieniane są co siedem dni (w miarę przesuwania się zębów, które układają się w idealnie prosty łuk) na nowe, aby zachować estetyczny wygląd oraz prawidłową higienę jamy ustnej.

Precyzja

Leczenie proponowane przez nasz gabinet w Warszawie, w którym wykorzystywany jest aparat nakładkowy Invisalign, odbywa się przy wykorzystaniu technologii cyfrowej 3D. Dokładność tego systemu pozwala na niezwykle precyzyjną terapię nawet skomplikowanych wad ortodontycznych co do 10 mikrometrów. Każdy z alignerów wywiera nacisk na konkretny ząb w dokładnie zaplanowanym czasie. Unikalne oprogramowanie pozwala zobaczyć poszczególne etapy procesu prostowania uzębienia, dzięki czemu pacjent wie, czego może się spodziewać. Oprócz tego planowane są wizyty kontrolne w trakcie leczenia, dzięki czemu jest pod stałym nadzorem stomatologa. Cały proces leczenia trwa zazwyczaj 9-18 miesięcy.

Wygoda

Leczenie ortodontyczne za pomocą przeźroczystych nakładek Invisalign jest niezwykle komfortowe dla pacjenta. Zazwyczaj nosi go przez 20-22 godziny w ciągu doby, ale na czas jedzenia posiłków, mycia zębów, ważnego spotkania biznesowego czy uroczystości rodzinnej, można go ściągnąć, tym się właśnie różni od tradycyjnych modeli ortodontycznych. Jest przyjazny dla dziąseł i błon śluzowych oraz nie wymaga dopasowywania drutów. Każda osoba, która zdecyduje się na tego rodzaju leczenie, otrzymuje już na początku gotowy zestaw alignerów.